LombikMami

Mentsük meg a férfiakat

A férfiak és a nők átlagos stressz-szintje közel áll egymáshoz, de a hosszútávú lelki és testi következmények nagyon is eltérőek. Az Egyesült Államokban közzétettek egy hét pontból listát, amely a stressz férfiak egészségére gyakorolt hatásait sorolja fel. A férfiak és a nők átlagos stressz-szintje általában közel áll egymáshoz, de a hosszú távú lelki és testi… Tovább »

HBA teszt

Bár meddőségnek az egy éven túli fogamzásgátlástól mentes, szexuálisan aktív, de gyermektelen kapcsolatot tartjuk, bizonyos esetekben (például többszöri vetélés, magasabb életkor, megtermékenyítő képességet befolyásoló betegségek stb.) a férfiak megtermékenyítő képességi vizsgálatára korábban is szükség lehet. A legfrissebb tudományos eredmények felhasználásával, hazánkban is hozzáférhetőek a legkorszerűbb férfi meddőségi vizsgálatok. A férfi kivizsgálás egyik egyedülálló, relatíve új… Tovább »

Férfimeddőség – az életmód is terméketlenné tehet

A meddő párok közel felénél a férfi, vagy a férfi is a gyermektelenség oka. A romló tendenciáért többek között az életmód is felelős – hívja fel a figyelmet Dr. Kopa Zsolt, a Semmelweis Egyetem Urológiai Klinika Andrológiai Centrumának vezetője. Az andrológus és urológus szakorvos hangsúlyozza: a meddőség egyre gyakoribb probléma. Hazánkban mára minden ötödik párt… Tovább »

Átsegíteni az akadályokon

Számos gyermektelen pár problémája viszonylag egyszerű módon megoldható azáltal, hogy a hímivarsejteket közvetlenül az érett petesejt közelébe juttatják. A meddőség kezelésének ez a módja az inszemináció. Segített fogamzás Asszisztált reprodukciónak nevezzük azokat a módszereket, amelyekkel a gyermeket addig hiába váró párok esetében a fogamzás esélyeit képes növelni az orvostudomány. Általában jellemző minden ilyen kezelési módra,… Tovább »

Lombikprogram: túl sok felesleges kockázatot vállalnak

A lombikprogram több százezer családnak segített már világszerte azóta, hogy 1981-ben megszületett az első lombikbébi. A legújabb kutatások szerint azonban túl sokszor alkalmazzák, gyakran felesleges kockázatnak kitéve az anyát és az embriókat egyaránt. A mesterséges megtermékenyítést (in vitro fertilization – IVF) a nyolcvanas évek elején fejlesztették ki, azzal a céllal, hogy a petevezető-problémákkal küzdő nőknek,… Tovább »

A lombikprogram alig ismert veszélyei

Még manapság is előfordulhat,hogy a szervezet túlreagálja a kezelést, és hiperstimulációs szindróma lép fel. A meddőségi technikák nagyon sokat fejlődtek az évtizedek során, azonban még mindig sokszor hallhatunk olyan esetekről, amikor a szervezet túlreagálja a kezelést, és úgynevezett hiperstimulációs szindróma lép fel. Hogyan lehet elkerülni ezeket a kellemetlen, sőt sokszor veszélyes tüneteket úgy, hogy mégis… Tovább »

Lombik bébi program a kulisszák mögött – milyen a jó embrió?

Azoknál a pároknál, ahol természetes módon nem jön a baba, a lombik eljárás jelenthet kiutat. a lombik eljárás során a legjobb, legegészségesebb embriókat ültetik vissza, de vajon mi alapján döntik el, mely megtermékenyített embriók a legalkalmasabbak a visszaültetésre? Az első lépések Lombik-eljárásra akkor kerülhet sor, ha a természetes fogantatás nem jön létre. Ennek számos oka… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!