LombikMami

Mentsük meg a férfiakat

A férfiak és a nők átlagos stressz-szintje közel áll egymáshoz, de a hosszútávú lelki és testi következmények nagyon is eltérőek. Az Egyesült Államokban közzétettek egy hét pontból listát, amely a stressz férfiak egészségére gyakorolt hatásait sorolja fel. A férfiak és a nők átlagos stressz-szintje általában közel áll egymáshoz, de a hosszú távú lelki és testi… Tovább »

Gyógyvíz – reménysugár a gyermekáldásra váróknak

A meddőség lassan népbetegségnek számít: hazánkban minden ötödik pár meddő, azaz természetes úton egy éven belül nem fogan meg a hőn áhított kisbaba. A gyermekáldásra hiába várók bármit megtennének a siker érdekében, ám egy kézenfekvő, vizsgálatokkal alátámasztott, mellékhatás-mentes módszer sokaknak mégsem jut az eszébe.   Az elmúlt időszakban számos betegen elvégzett kontrollált klinikai vizsgálatok igazolják,… Tovább »

Donoros inszemináció – Sose add fel!

…részlet egy blogger örömtörténetéből… Ezer meg egy éve nem jártam itt! Nem volt kedvem írni, mert miről is írhattam volna?! Arról, hogy nem sikerült, hogy nem akarok örökbefogadni?! Vagy talán arról, hogy lemondtam a saját gyermekről, de ezt még magamnak sem akartam egy ideig bevallani? Persze történt sok minden, jó is, rossz is, de úgy… Tovább »

Termékenységi vizsgálatok férfiaknak

Miért fontos elvégeztetni ezeket a vizsgálatokat?   Az elmúlt évek egyre romló statisztikája azt bizonyítja, hogy a férfiak nemzőképessége fokozatosan csökken. Ezzel számos pár csak a családtervezés pillanatában szembesül először. Ma Magyarországon a gyermektelenségért fele arányában a férfi oldal lehet felelős. Megfelelő diagnózissal és terápiával az esetek nagy része kezelhető, ezzel esélyt adva a mihamarabbi… Tovább »

HBA teszt

Bár meddőségnek az egy éven túli fogamzásgátlástól mentes, szexuálisan aktív, de gyermektelen kapcsolatot tartjuk, bizonyos esetekben (például többszöri vetélés, magasabb életkor, megtermékenyítő képességet befolyásoló betegségek stb.) a férfiak megtermékenyítő képességi vizsgálatára korábban is szükség lehet. A legfrissebb tudományos eredmények felhasználásával, hazánkban is hozzáférhetőek a legkorszerűbb férfi meddőségi vizsgálatok. A férfi kivizsgálás egyik egyedülálló, relatíve új… Tovább »

A férfi meddőség miértjei

A  párok hozzávetőlegesen 15 százaléka terméketlennek bizonyul – sok esetben a férfi hibájából. De mi lehet ennek az oka? Sajnos napjainkban egyre több olyan esetről hallani, hogy egy nő és egy férfi hiába vágyik hosszú ideje gyermekre, a várva-várt baba csak nem akar megérkezni. Vizsgálatok szerint a párok 15 százaléka terméketlennek bizonyul. Ez azt jelenti,… Tovább »

Férfimeddőség – az életmód is terméketlenné tehet

A meddő párok közel felénél a férfi, vagy a férfi is a gyermektelenség oka. A romló tendenciáért többek között az életmód is felelős – hívja fel a figyelmet Dr. Kopa Zsolt, a Semmelweis Egyetem Urológiai Klinika Andrológiai Centrumának vezetője. Az andrológus és urológus szakorvos hangsúlyozza: a meddőség egyre gyakoribb probléma. Hazánkban mára minden ötödik párt… Tovább »

Átsegíteni az akadályokon

Számos gyermektelen pár problémája viszonylag egyszerű módon megoldható azáltal, hogy a hímivarsejteket közvetlenül az érett petesejt közelébe juttatják. A meddőség kezelésének ez a módja az inszemináció. Segített fogamzás Asszisztált reprodukciónak nevezzük azokat a módszereket, amelyekkel a gyermeket addig hiába váró párok esetében a fogamzás esélyeit képes növelni az orvostudomány. Általában jellemző minden ilyen kezelési módra,… Tovább »

Lombikprogram: túl sok felesleges kockázatot vállalnak

A lombikprogram több százezer családnak segített már világszerte azóta, hogy 1981-ben megszületett az első lombikbébi. A legújabb kutatások szerint azonban túl sokszor alkalmazzák, gyakran felesleges kockázatnak kitéve az anyát és az embriókat egyaránt. A mesterséges megtermékenyítést (in vitro fertilization – IVF) a nyolcvanas évek elején fejlesztették ki, azzal a céllal, hogy a petevezető-problémákkal küzdő nőknek,… Tovább »

A lombikprogram alig ismert veszélyei

Még manapság is előfordulhat,hogy a szervezet túlreagálja a kezelést, és hiperstimulációs szindróma lép fel. A meddőségi technikák nagyon sokat fejlődtek az évtizedek során, azonban még mindig sokszor hallhatunk olyan esetekről, amikor a szervezet túlreagálja a kezelést, és úgynevezett hiperstimulációs szindróma lép fel. Hogyan lehet elkerülni ezeket a kellemetlen, sőt sokszor veszélyes tüneteket úgy, hogy mégis… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!